Σκηνές «απείρου κάλλους» είχαμε και πάλι στα ελληνικά γήπεδα. και συγκεκριμένα στο παιχνίδι ΠΑΣ Γιάννενα-ΟΦΗ που ξεκίνησε στις 1930 και τελείωσε πριν λίγα λεπτά...

Ο λόγος; Εκτός από ποδόσφαιρο, παίχτηκε και... ξύλο όταν έγινε εισβολή οπαδού των γηπεδούχων!

Το ντέρμπι κορυφής της δεύτερης κατηγορίας (ή αλλιώς Football League όπως ονομάζεται πλέον) ανάμεσα στις δύο ομάδες διακόπηκε στο 46ο λεπτό (πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του α’ ημιχρόνου) όταν οπαδός των γηπεδούχων εισέβαλε στον αγωνιστικό χώρο και χτύπησε τον τερματοφύλακα του ΟΦΗ, Πολυχρόνη Βεζυρίδη!

Ο διαιτητής της αναμέτρησης διέκοψε το παιχνίδι λόγω του κινδύνου εισβολής και περισσότερων οπαδών αλλά και της "αναμπουμπούλας" που προκλήθηκε, ενώ ο οπαδός-θύτης χάθηκε στην εξέδρα ξεφεύγοντας από τις αστυνομικές δυνάμεις.

Τελικά, μετά από μία ώρα διακοπής το παιχνίδι συνεχίστηκε ενώ ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο για προληπτικούς -περισσότερο- λόγους.

Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» επικράτησε με 1-0 με τέρμα του Κυριάκου που σημείωσε στο 24ολεπτό.

Δείτε το βίντεο με την εισβολή του οπαδού από τη μετάδοση του Conn-X Sport 1...