Δεν έφτανε στον Νταβίντ Φερέρ που ο αγώνας του για την προημιτελική φάση του Masters του Μαϊάμι με αντίπαλο τον Μάρντι Φις δεν κυλούσε όπως θα ήθελε, είχε και το κλάμα ενός μωρού από τις εξέδρες, για να τον βγάλει στιγμιαία έξω από τα ρούχα του, φτάνοντας στο σημείο να ρίξει το μπαλάκι προς το μέρος του.

Ο Ισπανός ετοιμαζόταν να σερβίρει στα μέσα του δεύτερου σετ όταν την ησυχία στο κορτ διατάραξε το κλάμα ενός μωρού που καθόταν στην αγκαλιά του φίλαθλου πατέρα του. Κοντοστάθηκε και έδωσε συνέχεια στο ματς, χάνοντας αμέσως μετά τον πόντο.

Μαζί απώλεσε και την ψυχραιμία του. Αφού κοίταξε προς το μέρος που άκουγε το κλάμα, στη συνέχεια χτύπησε με τη ρακέτα του το μπαλάκι προς τα εκεί, χωρίς να υπάρξει πάντως κάποιος τραυματισμός. Το περίεργο είναι ότι μετά την κίνηση του Φερέρ το μωρό σταμάτησε.

Το κλάμα του μωρού ήταν για ένα λεπτό. Δεν ήταν πρόβλημα” σχολίασε ο Ισπανός τενίστας μετά την ήττα με 2-0 σετ.